AKTYWNY SAMORZĄD

 

  

 

Miło nam Państwa poinformować, że po pięciu latach przerwy wraca program Aktywny Samorząd obszar C - czyli pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Jest to świetna wiadomość zarówno dla Państwa jak i dla pacjentów.

 

Termin składania wniosków rozpoczął się 1 sierpnia i trwa tylko do 31 sierpnia  2019 roku, czyli końca tego miesiąca. Istnieje możliwość przedłużenia terminu do końca września, ale tylko poprzez poinformowanie MOPR lub PCPR przy składaniu wniosku. Pisma o możliwości przedłużenia terminu składania wniosków do końca września zostały rozesłane do podległych oddziałów. Wnioski można również składać niekompletne i później je uzupełniać np. o badania lekarskie, co jest szczególne ważne  ze względu na okres wakacyjny i dosyć długi czas oczekiwania na lekarza specjalistę. Zaświadczenia lekarskie mogą być również wystawiane przez lekarzy podczas wizyt prywatnych.

Program skierowany jest zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. O pomoc w zakupie wózka mogą się ubiegać wszyscy pacjenci będący w tzw. wieku produkcyjnym (kobiety do 60 roku życia, a mężczyźni do 65 roku życia). O dofinansowanie mogą ubiegać się również osoby starsze, ale muszą być aktywne zawodowo (czyli prowadzące swoją działalność gospodarczą, pracujące na jedną z umów o pracę, poszukujące pracy - zarejestrowane w Urzędzie Pracy lub prowadzące gospodarstwo rolne.)

PFRON na ten rok przeznaczył budżet 20 mln. złotych który już częściowo został rozdysponowany do realizatorów na zasadzie zaliczek , a kolejna transza jest przewidywana po 15 października  2019. Do tego terminu realizatorzy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na środki finansowe. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 10 tys. złotych z PFRON i jest wymagany 10% udział własny ze strony pacjenta. Oczywiście jest możliwość zakupu droższych jak i tańszych wózków elektrycznych, w zależności od ceny wózka elektrycznego. Z dobrych informacji jakie udało nam się uzyskać dla Państwa, jest to, że można dofinansowanie z PFRON połączyć z wnioskiem NFZ na wózek specjalny i wydać jeden produkt, co umożliwia zwiększenie maksymalnego dofinansowania do 13 tys. złotych.

 

Przypominamy również Państwu, że w obszarze C zadanie 5 można uzyskać dofinansowanie do zakupu, skutera elektrycznego, dostawki elektrycznej do wózka manualnego oraz napędu tylnego elektrycznego do wózka manualnego. Wysokość dofinansowania to 5000 zł i udział własny 35%.  
zadaniu 1 mogą być dofinansowane tylko wózki elektryczne (nie skutery) ponieważ istnieje oddzielne zadanie dotyczące skuterów.
O pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą ubiegać się osoby ze znaczną dysfunkcją ruchu uniemożliwiającą się samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym, co zazwyczaj oznacza osobę ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

 

Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu ze strony PFRON tutaj oraz wzięcia udziału w przygotowanym programie a także do zapoznania się z naszą ofertą. (Katalog do pobrania na dole strony.)


Obecnie posiadamy najszerszą ofertę pojazdów elektrycznych w bardzo przystępnych i konkurencyjnych cenach. Znajdziecie Państwo u nas około dwudziestu różnych modeli wózków elektrycznych MDH oraz  niemieckiej marki Meyra z 80 letnią tradycją, siedem modeli skuterów różnej wielkości, a także kilka modeli dostawek elektrycznych do wózków manualnych i tylny napęd. Wszystko w jednej firmie. Oferujemy również prezentacje, wsparcie i naszą pomoc w doborze sprzętu przez jednego 
z dziesięciu naszych wykwalifikowanych przedstawicieli pracujących w terenie. Jako jedyni oferujemy również dwa punkty serwisowe w Łodzi i Warszawie, a także serwis wyjazdowy door to door.

Nasza 30-letnia obecność na rynku gwarantuje Państwu bezpieczeństwo i udaną oraz satysfakcjonującą współpracę.

 

 

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o dofinansowanie

 

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków od 1 sierpnia 2019 r.


Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada dnia 31 sierpnia 2019 r.


Istnieje możliwość przedłużenia tego terminu do końca Września poprzez poinformowanie MOPR lub PCPR przy składaniu wniosku. 


Pisma w temacie przedłużenia terminu możliwości składania wniosków do końca Września zostały rozesłane do podległych oddziałów.

Wysokość dofinansowania

Maksymalna wysokość dofinansowania ma wynosić 10 tys złotych z PFRON i jest wymagany 10% udział własny ze strony pacjenta.

Uzyskane dofinansowanie z PFRON połączyć z Wnioskiem NFZ na wózek specjalny i wydać jeden produkt co umożliwia zwiększenie maksymalnego dofinansowania do 13 tys. złotych.

Przypominamy również, że w obszarze C w zadaniu 5 możemy uzyskać dofinansowanie do zakupu, skutera elektrycznego, dostawki elektrycznej do wózka manualnego oraz napędu tylnego elektrycznego do wózka manualnego. Wysokość dofinansowania to 5000 zł i udział własny 35%.

 

DODATKOWE INFORMACJE NA STRONIE PFRON:

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/pfron-przywraca-dofinansowania-na-wozki-o-napedzie-elektrycznym/